ciacho

Ciacho Pełczyce

Zachodniopomorskie

Ciacho to pierwsza i zdobywa z niewielu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym obrazie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej pracy.

Ciacho Bobolice

Nie zdradza on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż siedzimy w kręgach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi szczególnie skuteczną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym wszelkim istnieje i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki temat traktowała taż osoba też jak wysoko potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Bobolice

Komedia z względem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami oraz dowcipnymi dialogami można usłyszeć także ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że zostać prawdziwym bohaterem, oraz jednocześnie każdy bez wyjątku zarabia na właściwą miłość. Przesłanie zatem istnieje oddane w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo zapada w pamięć, oraz oraz ich karykaturalność w jakikolwiek sposób coraz dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku zaciekawia i przynosi, że widz w napięciu wygląda na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Dobrze i jedyna obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na każdym plakacie filmu tego reżysera można zobaczyć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest prezentowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje więc znakomita rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem przyjaznej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zobaczyć aktorkę w bardzo różnych okolicznościach. Z przodzie na chwilę wciela się ona w ziemię prostytutki, później daje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można stwierdzić także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, że nie traci ona lubych widzów. Nie jedynie odtwórczyni głównej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to dodatkowo niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ciekawymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w gospodarce Krzysia, bardzo dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo duże uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała wyjątkowo dużego zainteresowania. Pewne istnieje spokojne: wszystka z linii na długo zapada w pamięć, a jednak między innymi o to tylko w filmach chodzi.

Ciacho Bobolice

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wspaniałego zainteresowania. Opowiada ciekawą bajkę w popularny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sprawy z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje więc film, który warto sprawdzić choćby dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to tak przyjemny środek na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Bobolice

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments