EUROBANK - porównanie wybranych rachunków

EUROBANK – porównanie wybranych rachunków

Banki i finanse

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie człowieka bez rachunku bankowego. Oczywiście najlepiej posiadać konto za prowadzenie którego nie ponosimy opłat. Takie właśnie konta oferuje Eurobank.

EUROBANK – porównanie wybranych rachunków

Eurobank to jedna z mniejszych instytucji finansowych działających w naszym systemie bankowy. Obecnie pod względem wartości aktywów Eurobank zajmuje miejsce pod koniec drugiej dziesiątki na liście banków w Polsce. Właścicielem Eurobanku jest francuska Grupa Société Générale – jeden z trzech największych i najstarszych banków francuskich. Eurobank jest bankiem komercyjnym kierującym swoją ofertę do osób fizycznych. W ofercie banku są rachunki bankowe, kredyty konsumpcyjne i hipoteczne oraz karty kredytowe. Eurobank nie oferuje usług dla przedsiębiorców i organizacji.

Konta

W ofercie Eurobanku można znaleźć kilka rachunków, skierowanych dla zróżnicowanych klientów. W tym artykule skupimy się na trzech podstawowych, tj. Konto Active, Konto Prestige i Konto „Na co dzień”.

Konto Active

Jak wynika z opisu konta na stronie internetowej Eurobanku jest to konto przeznaczone dla osób aktywnych. Najważniejszymi zaletami Konta Active jest to, że po spełnieniu jednego z dwóch warunków prowadzenie rachunku jest darmowe. Wspomniane warunki to zlecenie przelewania swojego wynagrodzenia w kwocie min. 1500 zł lub utrzymywanie średniego saldo konta na poziomie min. 15.000 zł. Jeżeli nie spełnimy żadnego z w/w warunków opłata wyniesie 9 zł miesięcznie. W przypadku karty do konta opłata za jej używanie jest zwracana pod warunkiem dokonania płatności na łączną kwotę 400 zł w danym miesiącu. W przeciwnym razie opłata w kwocie 4,90 zł miesięcznie nie podlega zwrotowi. Ponadto wypłaty z bankomatów innych banków jest bezpłatne dla wypłat od 100 zł (dla kwot poniżej 100 zł opłata wynosi 1,90 zł). Przelewy dokonywane przez Internet są darmowe. Dodatkowo bank realizuje przelewy ekspresowe – za co pobierana jest opłata w kwocie 5,00 zł. Dla osób podróżujących zagranicę istotny jest fakt, że za wypłatę środków z bankomatów za granicą pobierana jest opłata w kwocie 5,00 zł. Generalnie spełniając kilka nieuciążliwych warunków można cieszyć się z rachunku bez żadnych opłat.

Konto Prestige

Konto Prestige skierowane jest dla klientów bardziej wymagających. Stąd też, aby prowadzenie rachunku było bezpłatne należy spełnić jeden z dwóch warunków, tj. zlecenie przelewania wynagrodzenia w kwocie min. 4000 zł lub utrzymywanie średniego saldo konta na poziomie min. 50.000 zł. Jeżeli nie spełnimy w/w warunków opłata za prowadzenie rachunku wyniesie 21 zł. Opłata za używanie karty wydanej do konta jest zwracana, pod warunkiem dokonania w danym miesiącu płatności na kwotę min. 500 zł. Wypłaty z bankomatów obcych banków uregulowane są tak samo jak w Koncie Active. Różnicą jest bezpłatne wybieranie środków z bankomatów zagranicą oraz opłata za przelew ekspresowy, która wynosi 1 zł.

Konto Na co dzień

Nieco inne zasady występują w przypadku Konta Na co dzień. Otóż prowadzenie rachunku jest płatne. Osoby, które nie ukończyły 65 roku życia zapłacą 7 zł, natomiast dla pozostałych klientów opłata wynosi 5 zł. Z kolei za używanie karty wydanej do konta nie ponosi się żadnych opłat. Wypłaty środków z bankomatów także jest bezpłatne bez spełnienia dodatkowych warunków. Za wypłaty zagranicą pobierana jest opłata w kwocie 3% wartości wypłaty (nie mniej niż 9,95 zł). Za przelewy ekspresowe pobierana jest opłata  w kwocie 3 zł.

Spośród opisanych wyżej kont bankowych każdy może wybrać coś dla siebie. Istotne jest to, na czym najbardziej zależy potencjalnemu klientowi i jaki styl używania narzędzi bankowych preferuje. W szczególności przed dokonaniem wyboru rachunku należy zastanowić się – czy będziemy aktywnie korzystać z karty, czy robimy wiele przelewów, czy podróżujemy często zagranicę.

Wikipedia.pl

Eurobank.pl

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments