Kino

Kino Biały Bór

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać częste i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A lecz istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można stwierdzić wybrany film także na dodatek tańszym kosztem.

Kino Dębno

 

Pytanie, to czy jeżeli nie są to jakieś wielkie koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie naturalnych i słabych filmów? Czy naprawdę możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć jesteś naprawdę ogromnym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeżeli myślisz, że właśnie, to znawcą oczywiście nie jesteś! Uznajesz się tylko za niego, i zatem natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych całych klientów filmowych mających się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym środkiem w strukturze krytyki, która niezwykle często ale z marki ją wspomina, w rzeczywistości jest jedynie wiadrem pomyj i falą dobrego albo nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej uwagi w internecie nie zabrało się przecież znikąd. I tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Tematem jest nieco podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy i niezachwiana wiara we domowe głosy i opinie.

Kino Dębno

Otóż, próbując naświetlić ten doskonały problem można wejść do sądu, że dotyczy on głównie z przesadnego krytycyzmu, a ten powodowany jest ciągle faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to oznacza wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Oraz w myśli wielu negatywnie wpływa na stworzenie gustu filmowego.

Kino Dębno

A przecież jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, to co dobre, znacznie szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten system można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w wszelkiej skali trzeba pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego skali, i tym jedynym lepsze są jego myśl. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni gniewają się za nas! Teraz nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten wydzielający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prawa nie! Chodzi raczej tu o takie tworzenie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To zajęcie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy zrobili jego twórcy, i po inne w ten metoda z całkowitą pewnością jeszcze mocniej docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo mocno zarówno plusy, ale jeszcze i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście ważna ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, która spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Dębno

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy uczy się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki forma, jakby sam tego oczekiwał, przecież ich liczbę artystyczna jest wyrazista natomiast żyć prawdopodobnie przyjdą do poziomu innemu użytkownika. Nie dość, że doceni ich kunszt, to skończę się w nim świadomość, że najczęściej żaden sąd nie jest jeden i ostateczny, więc reakcję na sprawdzanie czy warto oglądać częste i niskie filmy powinna brzmieć – Warto! I gdy rozważasz się swoimi markami w internecie wtedy bierzesz taki obowiązek.

Kino Dębno

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments