miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Sławno

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy telenowela, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały telenowela jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na wielu stacjach telewizyjnych. Można je również łatwo odszukać w sieci wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

program opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanałów. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, zawsze kończą się porażkom i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, stale popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wywinąć bez ran, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, często chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co często powoduje przyjaciel Norek. Jest niezwykle sprytny, zawsze obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym nareszcie uda mu się dorobić fortuny. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega silnemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol marzy o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety często krytykują absurdalne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serii to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne cytaty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Węgorzyno

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments