Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej pracy trzeba myśleć o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Choszczno

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie ma się co dziwić, podczas tej pracy trzeba myśleć o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny jak go tworzą! Czy inaczej, nie taka ogromna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i urządzeń przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna traktować dużo dobrą temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie zapewne żyć zbyt gorąca, oraz z zmianie powietrze nie powinno stanowić mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które urządzenia się wyposażyć? Na pewno przydatne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej przedstawić w zasięgu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma obecnie odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Choszczno

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na indywidualnych rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, i jeśli pupa dziecka będzie bezpiecznie stworzona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie konsultuje się wanienka ze stojakiem, ponieważ nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i doskonale się sprawdzi wśród wysokich rodziców, czy takich, jacy zajmują problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma i bardzo miejsca, ponieważ stojak jest pisany również ważna go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, zatem istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Choszczno

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments