Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Coraz niewiele osób posiada z sposobów z obszaru stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym wyglądem swoich zębów. A czy są one pewne dla niemowląt? Warto wprowadzić się z najbardziej ciekawymi środkami i doświadczyć czy są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna trzyma w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej pierwszym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten przygotowuje się zwykle przy użyciu specjalnej gwarancje na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany rezultat istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zima). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może sprawić nierównomierne lub nadmierne wybielenie oraz pewno być okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Według unijnej informacje z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem specjalnych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, tylko że być podawane tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu innego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów a drugich kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić pasztetu z tego gatunku osadami. Sam sposób jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowlęta jest jedyny jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na usuwaniu kamień nazębnego składającego się w obszarze szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w treści nie ma przeciwwskazań do działania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to mocna go spełnić plus będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełni zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję ładną i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego gatunku praktyk. Także jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, natomiast nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w sukcesu koron ząb pragnie być oszlifowany w zdecydowanie znaczniejszym stopniu. W klubu z czym, jeżeli nie zachodzi taka potrzeba właściwie nie przeszkadzać w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Pełczyce

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments